02. 04. 2020

Yatırım programları tanıtıldı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan'da Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının (KKYDP) tanıtımı yapıldı.

Tarım İl Müdürü Ali Lek, tanıtım toplantısına yaptığı konuşmada, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının tarımsal sanayinin gelişmesi ve kalkınması adına kaçırılmaz bir fırsat olduğunu söyledi.

Tarım İl Müdürlüğü olarak yatırımcılara her türlü teknik yardıma hazır olduklarını vurgulayan Lek, "KKYDP kapsamında 2006-2010 yılları arasında ekonomik yatırımlar kapsamında toplam 29 proje desteklenerek 5 milyon 443 bin lira hibe desteği kaynak aktarılmış, makine ekipman kapsamında ise toplam 544 adet makine desteklenerek 2 milyon 527 bin lira hibe desteği verilmiştir" dedi.

Lek, KKYDP hibe destekleriyle bir taraftan tarımda makineleşme süreci sürerken diğer taraftan da tarımsal sanayinin ülke genelinde geliştirilerek, hem istihdam sağlandığını hem de tarımsal ürünlerin depolama, ambalajlama ve paketleme tesislerinin sayılarının hızla artırıldığını belirtti.

Ziraat mühendisleri Muhammet Dumlu ile Melek Albayrak ise katılımcılara bilgi verdi.