09. 04. 2020

Dünyanın en geniş ailesi

e-Posta Yazdır PDF

Hindistan’da yaşayan Ziona Chana dünyanın en büyük ailesine sahip. Kendi tarikatını kuran Chana, eşlerini ve ailesini kutsadığını iddia ediyor.

Hindistan’ın Mizoram eyaletinde yaşayan Ziona Chana, dünyanın en geniş ailesinin reisi. Baktwang köyünde 4 katlı 100 odalı binada yaşayan Chana’nın 39 eşi var. Eşlerinden 94 çocuğu olan Chana’nın evinde 14 gelin de yaşıyor. 33 torunuyla da aynı çatı altında yaşayan Chana “39 kadının kocası ve dünyanın en geniş ailesinin üyesi olduğum için Tanrı’nın özel çocuğu gibi hissediyorum” dedi.
Eşler çok iyi anlaşıyor

Evde temizlikten sorumlu olan kişi Chana’nın en yaşlı eşi Zathiangi. Tarikatın kurucusu olduğu için istediği kadar kadınla evlenebilen Chana, en genç eşine kendi odasına yakın bir yer verirken en yaşlı eşine de evin uzak odalarını tahsis ediyor. Eşler arasında sorun çıkmadığını belirten Huntharnghanki “Aile düzenimiz sevgi ve saygıya dayanıyor” açıklamasında bulundu.

Tarikatında toplam 4 bin üye olduğunu söyleyen Chana hergün 30 tavuk, 60 kg patates ve 100 kg pilav pişirildiğini açıkladı. Chana bir yıl içinde toplam 10 kadınla evlendiğini de sözlerine ekledi. Ailenin yaşadığı mor binayı köylüler üniversite yurduna benzetiyor.