08. 04. 2020

E.Ü. bahar şenliği sona erdi

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Üniversitesi (E.Ü.) 4. Geleneksel Bahar Şenlikleri birçok kültürel ve sanatsal etkinliklerle sona erdi.

Erzincan Üniversitesi Kaymaz Production tarafından organize edilen 4. Geleneksel Bahar Şenlikleri Yusuf Güney’in konseriyle tamamlandı.

Şenlikler kapsamında Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi bahçesinde Pop Müzik sanatçısı Yusuf Güney sahne aldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri konserde Yusuf Güney sevilen şarkılarını seslendirdi. Öğrencilerin ilgisinden memnun olan sanatçı sevilen şarkılar söyledikçe gençleri coşturdu. Havanın serinliğine aldırmayan gençler coşkularıyla ortamı ısıttılar.

Konsere, Erzincan Valisi Abdulkadir  Demir, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve davetliler katıldı. Gecede Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Türk Halk Müziği Sıra Gecesi Topluluğu tarafından Erzincan Türküleri seslendirildi. Erzincan'da ve Erzincan Üniversitesinde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren sanatçı Yusuf Güney bir tarafım Karadenizli bir tarafım buralıyım diyerek izleyenlerin coşkulu alkışıyla sempati topladı. Konseri yaklaşık altı bin kişi izlendi.

Havai fişek gösterileri eşliğinde geç saatlere kadar süren konser
organizasyonu gerçekleştiren Kaymaz Production  sorumlusu  Ramazan Kaymaz, Erzincan’da bir çok organizasyonu başarıyla  gerçekleştirdiklerini belirterek,” Erzincan’da yapmış olduğumuz Mustafa Ceceli, Murat Dalkılıç’ı getirmiştik. Üniversite  şenliklerine Aslı Güngör ve Yusuf Güney’i getirdik. Erzincan gençlerini eğlendirmeye devam edeceğiz” dedi.