08. 04. 2020

Demir Erzincan'a kurs yaptırıyor

e-Posta Yazdır PDF

Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat Demir, Erzincan'da, kardeşi Merhum Recep Demir'in adına yatılı Kur'an Kursu yaptırıyor.

Çukurkuyu Beldesi'nde Diyanet İşleri Vakfına ait 3 bin 850 metrekarelik arazi üzerine inşaa edilecek kurs2 yıl içinde tamamlanarak Diyanet Vakfına teslim edilecek.

Kur'an Kursu inşaatı için düzenlenen temel atma törenine Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. ERSİAD Başkanı Gülbeyi Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve davetliler katıldı.

Törende konuşan, Vali Abdülkadir Demir, maddi kalkınmanın, maddi iyileşmenin yanında mutlaka gelecek nesillerin sağlıklı eve iyi temeller ile yetişmesinin son derece önemli olduğunu  belirtti.

Vali Demir, Erzincan'a Kur'an Kursu kazandıracak olan Dr. Nevzat Demir'e teşekkür etti.

Dr. Nevzat Demir ise törende yaptığı konuşmasında, memleketine böyle bir hayırlı işte bulunduğu için mutlu olduğunu ifade etti.

Demir, "Recep Demir Yatılı Erkek Kur'an Kursu'nun çok genç yaşta aramızdan ayrılan sevgili kardeşim Recep Demir'in adını taşıyor olmasıdır. Sevgili Recep'in yokluğuna hala alışamadık. Olup bitenin bir 'takdir-i ilahi' olduğunu bilmemize ve idrak etmemize rağmen onu özlüyoruz. Tesellimiz biraz sonra temelini atacağımız eserin Ona, sevgili anne ve babamıza ve ailemizden ahrete göçenlere bir rahmet vesilesi olmasıdır" dedi.

Erzincan Müftüsü Burhan İşliyen, Dr. Nevzat Demir'e kardeşi Recep Demir'in resminin işlendiği bakır tabak hediye etti. Tabakta kardeşinin resmini gören Demir, gözyaşlarına hakim olamadı.