08. 04. 2020

Amasyalı öğrenciler Vali Demir'i ziyaret etti

e-Posta Yazdır PDF

Amasyalı Gönül Köprüsü öğrencileri Erzincan Valisi Abdulkadir Demir’i ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Turkcell işbirliğiyle yürüttüğü 'Gönül Köprüsü Projesi' kapsamında, Amasya'dan gelen öğrenciler ve öğretmenler Erzincan Valisi Abdulkadir Demir’i makamında ziyaret ettiler.

Bir hafta kentte çeşitli etkinliklere katılıp tarihi ve kültürel yerlerini gezen grubu temsilen 4 öğrenci ile öğretmenleri Vali Abdulkadir Demir’i ziyaret etti. Milli Eğitim Müdür Vekili Özer Hayli,ve diğer ilgililerin hazır bulunduğu ziyarette öğrenciler Vali Demir’e çiçek ve Amasya Tamimi yazılı bir resim takdim etti. Vali Demir’de Amasya’dan gelen öğrencilere ve öğretmenlere hediye takdim etti.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen proje çerçevesinde Erzincan'a gelen öğrencilerini sıcak bir şekilde karşıladıklarını vurgulayan Vali Demir, Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkenin geleceğini çocuk ve gençlere emanet ettiğini, bu yüzden çocukları çok sevdiklerini ve onlara önem verdiklerini ifade etti. Günümüzde sekizinci sınıftaki bir öğrencinin kendi dönemine göre en az 100 kat daha fazla bilgiye sahip olduğunu ifade eden Demir, Bilgiye ulaşım kolaylaşmıştır. Yeter ki insan bu konuda istekli olsun" şeklinde konuştu.