06. 04. 2020

Tarımda 2011 masaya yatırıldı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde BAV (Bilgi Alış-Veriş) toplantısı yapıldı.

Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Erzincan İl Müdürü Ali Lek, İl Müdür Yardımcısı Osman Çakır, şube müdürleri, ilçe müdürleri ve TAR-GEL projesi kapsamında çalışan teknik personelinin katıldı. Toplantıda 2011 yılı çalışmaları masaya yatırılarak değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Ali Lek, tarımda bölgenin lideri olma hedefiyle çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü ve Erzincan çiftçisine en iyi şekilde hizmet etmek için teşkilat olarak ellerinden geleni yaptığını ifade etti.

Lek konuşmasında; "Erzincan çiftçisi yapılan yatırımların meyvelerini toplamaya başladı. Ancak tarımda bölgenin lideri olmak amacını taşıyan Erzincan için geldiğimiz nokta yeterli değildir. Teşkilat olarak çiftçilerle, yatırımcılarla, kooperatif ve birliklerle, sektördeki üretici ve yetiştirici konumundaki kişi ve resmi kurum-kuruluşlarla işbirliğimizi daha da artırarak daha başarılı yerlere geleceğiz. Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak Erzincan genelinde sebzecilikten meyveciliğe, hayvancılıktan gıda sektörüne kadar çok geniş bir alana yayılan hizmet yelpazemizde en iyi en kaliteli hizmeti vermenin mücadelesi içindeyiz. Erzincan sahip olduğu coğrafi ve iklimsel konumuyla bölgenin tarım sektörü için en ideal merkezidir. Biz çalışmalarla bu potansiyeli değerlendirmek ve ilimizi lider yapmak için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.