06. 04. 2020

Taksim’de bedel iki katına çıktı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Taksim MahallesiErzincan Belediyesi, Taksim Mahallesi’nde yeniden değer tespit çalışması yaptı.

Belediye Başkanı Yüksel Çakır, daha önce TOKİ tarafından yapılan bedel tespitlerini düşük bulan vatandaşlar için yeni bedel tespitleri yaptırdıklerını ve eski bedellerin iki katına çıkan tespitler olduğunu söyledi.

Hak sahiplerine iki seçenek
Erzincan Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından sürdürülen görüşmelerde, hak sahiplerine, mülkiyetleri ile ilgili değer tespit rakamları bildirilerek, kendilerine alternatif seçenekler hazırlandığı kaydedildi. Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, “daha önce TOKİ tarafından yapılan bedel tespitlerini düşük bulan vatandaşlar için yeni bedel tespitleri yaptırdıklerını ve eski bedellerin iki katına çıkan tespitler olduğunu söyledi. 

Başkan Çakır, hak sahiplerine hemen taşınabilecekleri hazır konutların da verileceğini dile getirerek, “3 odalı 80 metrekarelik TOKİ konutlarına istedikleri takdirde kısa sürede taşınabilecekler. Mülk sahipleri biraz daha sabretmeleri durumunda Taksim Mahallesi'nde yeni yapılacak 105 ve 130 metrekarelik konutlardan da alma imkânları olabilecek." diye konuştu.

Başkan Yüksel Çakır, Taksim Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için yeni bedel tespitlerinin tatminkâr rakamlar içerdiğinin altını çizerek, “Bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Niyetimiz bu yıl sonundan önce bölgede yeni yapılacak konutların temellerini atmak” açıklamasında bulundu.