İliç Dernekler Federasyonu’nun 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul Çağlayan’da bulunan Çaykaya Köyü Derneği’nde yapıldı.

İSTANBUL’da bulunan İliçlilerin yoğun ilgi gösterdiği kongrenin açılış konuşmasını yapan İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Başkanı Cahit Tatar, görevde bulundukları süre içerisinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

İliçlerin birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla İliç Dernekler Federasyonu’nu kurduklarını ifade eden Başkan Tatar, "ilçemizin gelene ve göreneklerini yaşatmanın yanında, hemşehrilerimiz arasındaki bağıda güçlendirmek için bir çok faaliyete imza attık" dedi.

Tek liste ile seçimlere girildi

Başkanı Cahit Tatar, İliç’in kalkınması ve gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını, köylerin sorunlarının çözülmesi amacıyla da girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Divan Başkanlığını Mehmet Çevik, katip üyeliklerini İhsan Yelken ve Murak İmrek’in yaptığı Genel Kurulda, faaliyet, gelir-gider ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.  

Kongre’de seçimlere tek liste halinde giren Cahit Tatar oy çokluğu ile yeniden başkanlığa seçildi. Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

Genel Kurul toplantsına, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Ak parti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Taş, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Ayader Başkanı Gürsel Sarımaden, Kağıthane Belediye Meclis Üyesi Sinan Bayazıt, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve çok sayıda davetli katıldı.