24 Haziran seçimlerinde en büyük şoku yaşayanlar Erzincanlılar oldu. Listelerin açıklanmasıyla birlikte çeşitli partilerden aday adayı olan Erzincanlıların neredeyse tamamı dışarıda bırakıldı.

İstanbul'da Ak Parti 2, MHP ise 4 Erzincanlı adaya listelerinde yer verdi.

Ak Parti İstanbul 1. Bölge’de Serkan Bayram’ı 14. sıradan, Fuat Kinsiz’i ise 30 sıradan listeye koydu.

İstanbul’da en fazla Erzincanlı adayı MHP gösterdi. MHP İstanbul 3. Bölgeden 4 Erzincanlıya listesinde yer verdi. MHP 3. Bölge 4. sıradan Ahmet Yiğit Yıldırım’ı, 12. sıradan Bekir Sıtkı Karausta’yı, 13. sıradan Bahattin Şengül’ü ve 21. sıradan Ergün Siller’i listeye koydu.

Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti’den İzmir’den aday olurken, İzmir’den aday gösterilen bir başka Erzincanlı isim ise CHP’den Tuncay Özkan oldu.

Yine, Serkan Şafak Muğla’dan 6. sırada MHP listesinden, Orhan Sarıbal ise Bursa 2. bölge 1. sıradan CHP listesinden aday gösterildi.

İyi Parti İstanbul 1. Bölge 11. sıradan Dursun Çolak'a, 2. bölge 5. sıradan Coşkun Yıldırım'a listelerinde yer verdi.

Saadet Partisi, İstanbul 1. bölge 2. sıradan Yılmaz Bayat'ı, 13. sıradan Yusuf Yüksel'i listeye koydu.

İki milletvekili çırakacak Erzincan’da partiler vekilleri alabilmek için kıyasıya yarışacak. Erzincan'da, Ak Parti 1. sıradan Süleyman Karaman’ı, MHP, Bekir Aksun’u, CHP ise Yalçın Doğan’ı 1. sıradan aday gösterdi.

Erzincan’da, Burhan Çakır Ak Parti, Mutlu Özdemir MHP ve Tuğrul Yıldırım CHP’den 2. sıradan listelere giren isimler oldular.