Erzincanlı işadamı ve Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, üniversite öğrencilerine Mutlusan’ın başarı hikayesini anlattı.

Hayat hikayesini katılımcılarla paylaşan Kaçmaz, 11 yaşında Erzincan’dan ayrılıp iş hayatına başladığını ifade ederek, teknik malzeme çıraklığından Mutlusan Elektrik A.Ş.’nin kurulmasına kadar uzanan süreci anlattı.

Erzincan Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen “Adım Adım Zirveye Kariyer Yürüyüşü” etkinliğinin ilk konuğu Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz oldu.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, üniversitemiz üst yönetimi, öğretim elemanları, AYADER Başkanı Gürsel Sarımaden, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Program da konuşan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz’ın bir başarı öyküsünün kahramanı olduğunu söyledi.

Rektör Çapoğlu, “Mustafa Kaçmaz, kara lastikleri ile kara trene binerek bugünlere nasıl ulaştığını sizlere anlatacak. Kaçmaz’ın en önemli bir özelliği de geçmişte yaşadığı şeyleri geleceğe taşımak istemesi. Sizlere önemli bir ders verecek” dedi.  

Konuşmasına Zeytin Dalı Operasyonunda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, “Dualarımız sizinle. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Porgrama konuşmacı olarak katılan ve hayat hikayesini katılımcılarla paylaşan Kaçmaz, 11 yaşında Erzincan’dan ayrılıp iş hayatına başladığını ifade ederek, teknik malzeme çıraklığından Mutlusan Elektrik A.Ş.’nin kurulmasına kadar uzanan başarı hikayesini anlattı.

Öğrencilere de çeşitli tavsiyelerde bulunan Kaçmaz, kapılarının herkese açık olduğunu söyledi. İş hayatı dışındaki çalışmalarını da anlatan Kaçmaz, söyleşinin sonunda katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. İlyas Çapoğlu tarafından Mustafa Kaçmaz’a plaket ve hediye takdiminde bulunuldu.