Erzincan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Necmettin Ünal, Esnaf ve Sanatkar Değişim, Dönüşüm ve Destek (3D) Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile ilgili yaptığı açıklama, paketin esnafın sıkıntılarının çoğunu gidereceğini, esnaf ve sanatkarın eski günlerine kavuşacağını ifade etti.

Necmettin Ünal açıklamasında; “Bazı maddelerinin uygulamaya geçmesi için yasa değişiklikleri ve Bakanlar Kurulu kararı gerekecek. Paketin tamamının, bir an önce uygulamaya geçmesini bekliyoruz. Nüfusun yüzde 30'unu temsil eden esnaf ve sanatkarları, hiç kimse ortadan kaldıramaz. Kimseden destek almadan ayakta duruyoruz. Bu kesimin, el üzerinde tutulması gerekiyor.

Esnaf ve sanatkarları, KOSGEB destek programlarında öncelikli hale getirilmesi, önümüzdeki dönemde, KOSGEB aracılığıyla Ar-Ge, inovasyon, işbirliği-güçbirliği ve girişimcilik gibi alanları proje tabanlı yöntemlerle desteklenmesi, nokta atışı olacak, KOBİ'lerin ve esnafın çağa uygun yapısal dönüşümlerini hızlandıracak ve destekleyici olduğu kadar, yönlendirici özellikleriyle de önemli bir rol üstleneceklerdir. Bu paketimizin en kısa zamanda uygulamaya geçmesi ümidiyle emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkür ederiz” dedi.