Erzincan’da Cemile Dağdal, 85 yıl sonra varlığını kanıtlayarak kimliğine kavuştu.

Erzincan’da hayatı boyunca hiç kimliği olmayan Cemile Dağdal, 85 yaşında kimliğine kavuştu. 85 yıl sonra varlığını kanıtlayan yaşlı kadının kimliğini ise Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin evine giderek bizzat teslim etti.

Yıllardır çeşitli rahatsızlıkları bulunan ve kimliği olmadığı için tedavi olmakta dahi güçlük çeken Cemile Dağdal, yıllar sonra kimliğine kavuşarak büyük bir mutluluk yaşadı.

Hayatı boyunca kimliksiz yaşayan, bu durumu nedeniyle "Biz varız fakat galiba da yokuz" repliğiyle bilinen "Ay Lav Yu" filmini akıllara getiren Dağdal, filmin final sahnesinde herkesin kimliğine kavuştuğu gibi kimliğine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Cemile Dağdal’ın kimliğini teslim eden Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin, “Teyzemizin durumunu öğrendik. O gün dosyasını tanzim ettik. Hızla sonuçlandırarak tescil işlemini gerçekleştirdik” dedi.

Annesinin 85 yıl sonra kimlik sahibi olduğunu ifade eden Cemile Dağdal’ın oğlu Dursun Erzincanlı ise, "Annemin kimliği çıktığı için şu anda çok mutluyum. Çok uğraştım ancak çıkaramadım. Kimliği sonunda çıktığı için çok mutluyum” diye konuştu.