Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, il genelinde yaptıkları çalışmalarla kenti daha modern ve yaşanılabilir hale getirdiklerini söyledi.

Erzincan Belediyesi şehri daha modern ve yaşanabilir bir hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ana arterler ve mahalle aralarında asfalt ve kaldırım kaplama çalışmaları hızla devam ediyor. Belediye Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler bir yandan Kazım Karabekir mahallesinde asfalt çalışmalarını sürdürürken biryandan da Halit Paşa Caddesinde kavşak ve kaldırım yenileme çalışmalarına başladı.

Asfalt sorunu bitecek

Çalışmaları yakından takip eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Şehri daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent haline getirebilmek için çalıştıklarını belirtti. Başsoy, Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile 125 kilometre kaldırım, 120 km asfalt çalışması yaptık. 2016 yılında Aslanlı, Kazım Karabekir, Cumhuriyet, Başbağlar, Yunus Emre, Gülabibey, Mimar Sinan İzzet Paşa ve Bahçelievler mahalleleri ile bazı bulvar ve caddelerde yaklaşık 67 bin ton asfalt kullanarak 40 km yol ve 125 km kaldırım çalışması gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 2017 yılı sonun da asfalt ve kaldırım problemini ortadan kaldıracağız” şeklinde konuştu.