Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, şehrin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.


Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy şehir genelinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. İncelemelerde Başsoy’a Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı eşlik etti.

Başsoy çalışmaları inceledi

Kent genilinde yürütülen asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Başsoy, yetkililerden bilgiler aldı. Ekşisu bölgesi Sütotu Rekreasyon alanında gerçekleştirilen çalışmaları inceleyen Başkan Başsoy "Rekreasyon alanını en kısa sürede hizmete açmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin ve şehir dışından gelen misafirlerimizin de büyük rağbet gösterdiği bu bölgede, spor ve oyun alanları çocuk parkları inşa ederek, ülkemizin en güzel mesire alanı haline getireceğiz” dedi.

Asfaltsız yol kalmayacak
Şehrimizin en büyük problemi olan kaldırım ve yol sorunun ise büyük ilerleme kaydettiklerini belirten Başkan Başsoy, “Göreve geldiğimiz günden itibaren 40 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdik. 60 bin ton asfaltı da, havalar müsaade ettiği sürece alt yapısı tamamlanmış bölgelere sereceğiz. 2007 yılında başlanan Cansuyu projesinde sona yaklaştık önümüzde ki yıl bahar aylarında hemşehrilerimizin kullanımına sunacağız” şeklinde konuştu.