Refahiye Dumanlı Yaylasında düzenlenen Gençlik ve Doğa Festivali’nin açılışını yapan Başbakan Binalı Yıldırım, festival etkinliklerine de katıldı.

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'ın Dumanlı Yaylası'nda düzenlenen Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'ne katıldı. Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye ilçesi Dumanlı Yaylası’nda düzenlenen Gençlik ve Doğa Festivali’nin açılışını yaptıktan sonra yaylada yağmur altında 10 kilometre yürüyüş yaptı.

Gençler eşlik etti
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve kızı Büşra Bahar Köylübay ile birlikte yürüyüşe katılan Yıldırım’a yol boyunca Türk bayrağı taşıyan kalabalık bir genç grubu da eşlik etti. Güzergahında karşılaştığı atlı cirit ekibiyle bir süre sohbet eden Yıldırım, başına kalpak taktı ve onlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Dumanlı’da ata bindi
Başbakan Yıldırım, burada hazırlanan ata bir süre bindikten sonra yağmurlu havada yürüyüşüne devam etti.

Yıldırım, sürekli yağan yağmur ve zorlu yürüyüş parkuruna rağmen ormanda yaklaşık 10 kilometre yürüdü. Çocukluğunun geçtiği yaylada yaptığı yürüyüş boyunca sadece bir defa mola verdi.

10 kilometrelik yürüyüşün ardından tekrar festival alanına gelen Yıldırım gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Off-Road yarışlarına katıldı
Başbakan Yıldırım daha sonra çamurlu parkurda yapılan Off-Road yarışlarını başlattı. Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile birlikte   oğlu Bülent Yıldırım’ın kullandığı araçla parkurda tur attı. Sürüş sırasında araç oluşturulan engeli aşarken dört tekeri yerden kesildi. Yarışın bitiş çizgisine geldiklerinde Başbakan Yıldırım ve oğlu Bülent Yıldırım vatandaşlarca alkışlandı. Başbakan Binali Yıldırım, festival kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklere de katıldı.