Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2014-2015 eğitim öğretim yılında burs verdiği öğrencilerin tanışıp kaynaşması için Genç EKEV ile birlikte düzenlediği programa, öğrenceler büyük ilgi gösterdi.


Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen programa, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, ERSİAD eski Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, ERSİAD Genel Sekreteri Cebrail Uludağ, EKEV Mütevelli Heyeti ve Genç EKEV Üyeleri ile EKEV bursiyerleri katıldı.

Birliktelik gurur verici
Programda konuşan EKEV Başkanı Sadık Ağca, EKEV olarak 4 bin öğrenciye burs verdiklerini belirterek, "EKEV olarak, bu öğretim döneminde 4 bin gencimize karşılıksız burs veriyoruz. Bizim sizlerden tek beklentimiz, ekonomik özgürlüğünüzü kazandığınızda bu vakfa sahip çıkmanız. Sizlerin kurduğu Genç EKEV çatısı altında toplanarak birlik beraberlik içerisinde olmanızdan mutluluk duyuyoruz" dedi.

ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin de yaptığı konuşmasında, Erzincanlı gençlerin birlik beraberlik içerisinde olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, güzel faaliyetler gerçekleştiren Genç EKEV yöneticilerini ve üyelerini tebrik etti.

Yeni projeler anlatıldı
Genç EKEV Başkanı Usema Kaya da konuşmasında, Genç EKEV'in çalışmaları ile yeni projelerle ilgili çeşitli bilgiler verdi ve tüm bursiyerlerin projeleriyle Erzincan'a katkı sunmalarını istedi.