Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, yeni bir çehreye kavuşan Ekşisu’yun Türkiye’nin en güzel mesire alanlarınında bir olacağını söyledi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kent genelinde belediye tarafından yürütülen çalışmaların devam ettiğini ve kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Yeşil bir Erzincan
Kentte yürütülen çalışmaları inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Başkan Başsoy, "Ekiplerimiz mevcut park ve yeşil alanların bakım çalışmaları yapıyor. Bu amaçla tüm yeşil alanlarımızı otomatik sulama sistemleri kurarak daha verimli bir şekilde sulanmasını sağlıyoruz. Yeşil alanlara, kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz çiçek ve ağaç fidanları dikiyoruz. Amacımız halkın ortak kullanımına açık tüm alanları temiz, sağlıklı ve bakımlı halde tutmaktır. Yeşil alanlardaki bakım çalışmaları periyodik aralıklarla devam edecektir" dedi.

Değişim sürüyor
Yapılan çalışmalar ile Ekşisu mesire alanının Türkiye’nin en güzel mesire alanlarından biri olacağını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy "Toplumumuzun yoğun olarak kullandığı Ekşisu mesire alanında gerekli çalışmaları gerçekleştirerek yeni bir mesire alanı ortaya çıkarıyoruz. Burada yaklaşık 2 senedir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 180 dekarlık alanın yüzde 70 kısmına otomatik sulama sistemi kuruldu en kısa sürede tamamına yaygınlaştıracağız. Ayrıca yeni yürüyüş yolları, barbeküler, kamelyalarla donattık ve 5 bin araçlık bir otoparkı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirdik. İnşallah önümüzde ki aylarda buradaki çalışmaları tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız’ dedi. İncelemelerde Başkan Başsoy’a Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı eşlik etti.