Erzincan Belediyesi, yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye asfalt kaplaması için 30 milyonluk bütçe ayırdı.

2015 iyılı için yol ve kaldırım kaplamalarına 30 milyonluk bütçe ayıran Erzincan Belediyesi, ana arterler öncelikli olmak üzere 10 mahallede toplam 148 kilometre uzunluğunda kaldırım imalatı, 100 kilometre de yol kaplama çalışması gerçekleştirilecek. Erzincan Belediyesi, şehrin birçok bölgesinde aynı anda çalışmalarını sürdürüyor.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Çalışmalarımız sene başında planladığımız gibi hızlı bir şekilde devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmalarda Avrupa’nın ve Türkiye’nin büyük şehirlerini örnek alıyoruz”dedi.

Başkan Başsoy "Modern bir kent olmanın temel şartlarından ve topluma yapılabilecek en büyük hizmetlerden biri alt yapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmış olmasıdır. Bizler altyapı çalışmaları akabinde kent genelindeki üstyapı problemi için odaklandık. 2014 yılında üst yapıya 13 milyonun üzerinde bir para harcadık. Bu yıl ise bu iş için 30 milyon TL’lik bir bütçe ayırdık. Bu sene bu işi kalıcı olarak çözeceğiz" şeklinde konuştu.