Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firma sahipleri yaşadıkları sıkıntıların çözümü için Vali Kahraman’dan destek istediler.


Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işadamları ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Yatırımcıların sorunlarını dinleyen Vali Kahraman olası sorunların çözümü için bu toplantıların sıklaştırılacağını söyledi.

Toplantıya, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB ) Yönetim Kurulu Başkanı Vali Süleyman Kahraman ile birlikte bölgedeki yatırımcı işadamları katıldı. Tanışma ve karşılıklı fikir alış verişi adı altında yapılan toplantıda işadamlarının bölgedeki sorunları dinlendi. Zaman zaman birçok sorun ve sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Organize Sanayi esnafı bunların çözümü noktasında desteğe ihtiyaç duyduklarını söylediler.

OSB’nin yüzde 60’ı dolu
OSB Müdürlüğü yetkililerinin, OSB’nin son durumu hakkında genel bilgi vermesinin ardından konuşan Vali Süleyman Kahraman, toplantının amacının OSB’deki yatırımcılarla bir araya gelerek, sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunmak olduğunu söyledi. Amacımız sizlere hizmet etmek ve Organize Sanayi bölgesini diğer illerdeki OSB’ler gibi çok aktif hale getirmektir. Biz organize sanayinin şu an yüzde altmışını doldurmuş durumdayız. Çok gerideyiz. Organize sanayi bölgemiz diğer illere göre çok gelişmiş değil. Ama gayretlerimizle, birbirimize sahip çıkarak, birbirimizin eksiğini değil fazlasını görerek belli bir noktaya getirmek zorundayız. Bundan sonra bu toplantılarımızı sıklaştırarak el birliği ile en iyi işler yapmanın gayreti içerisinde olacağız" dedi.

Sorunlar rapor edilecek
Vali Süleyman Kahraman’ın konuşmasının ardından salondaki katılımcılar karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak sorunlarını dile getirdiler. Toplantının sonunda ortaya çıkan sorunların rapor haline getirilerek çözüm için arayış içerisinde olunacağı kaydedildi.