Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Sarak, Erzincan Kızılay Mineralli Su İşletme Tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, Erzincan Kızılay Mineralli Su İşletme Tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyarette Başkan Sarak, fabrika hakkında Kızılay Erzincan Şube Başkanı Yar. Doç. Dr. Ferit Bayata ve Fabrika Müdürü Muammer Tutuş’tan bilgiler aldı.

50 kişi çalışıyor

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Başkan Sarak "2014 yılı Haziran ayında üretime başlayan ve 52 milyon liralık önemli bir yatırımla Erzincan ekonomisine katkı sağlayan Kızılay Erzincan Maden Suyu tesislerinde incelemelerde bulunduk. Erzincan’ımıza yapılan en büyük yatırımlardan biri olan, 52 milyon liraya mal olan ve 50 vatandaşımıza istihdam sağlayan Erzincan Kızılay Mineralli Su İşletme Tesisi, günlük yaklaşık 1,5 milyon şişe maden suyu üretim kapasitesine sahip. Son teknolojiyle donatılan bu tesisten çok yakında Rusya, Azerbaycan, İran, Pakistan, Kuzey Irak ve Suriye gibi ülkelere ilimizden ihracat gerçekleştirilecek, buda bizim için ayrı bir gurur kaynağı olacaktır. Toplam 330 bin m2 alana sahip olan bu tesisi ilimize kazandırılmasına katkı sağlayan başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanımız Binali Yıldırım’a ve Kızılay Genel Başkanımız Ahmet Lütfü Akar’a teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.