Güngören Belediyesi'nin yöresel dernekle organize ettiği, "Yöresel Hemşehri Geceleri" kapsamında düzenlenen Erzincanlılar Gecesi düzenlendi.

Güngören Belediyesi'nin ev sahipliğinde, İlçede bulunan 24 Erzincanlılar Derneği, Tercanlılar Derneği, Mercan Derneği, Ağmusa Köyü Derneği ve Kurukol Köyü Derneği tarafından organize edilen "Erzincan Kültür Şölenine binlerce Erzincanlı katıldı.
Güneştepe Semt Sahasında düzenlenen şölene, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, EKEV Başkanı Sadık Ağca, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Şölenin açılış konuşmasını yapan Mercan Dernek Başkan Yardımcısı Atilla Karalı, İstanbul'da yaşayan Erzincanlıları buluşturmak için şölen organize ettiklerini ve gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman'a teşekkür etti.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca da yaptığı konuşmada, Erzincanlıların birlik beraberlik içerisinde güzel etkinliklere imza attığını belirterek, şöleni organize edenleri kutladı.  

Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman da konuşmasında, Belediye olarak bölgede bulunan yöre dernekleriyle hemşehri geceleri düzenlediklerini ifade ederek, "Bugün hemşehrilerimle bir arada bulunamanın mutluluğunu yaşıyorum. Gurbette yaşayan Erzincanlıların şölene gösterdiği ilgi ve coşkusu beni ayrıca çok mutlu etti. Erzincanımız maalesef gerek ekonomik gerekse çeşitli nedenlerle uzun yıllar büyük şehirlere göç vermiş. Fakat son yıllarda Erzincan'a büyük hizmetler yapıldı ve geriye göç başladı. Göç veren Erzincanımız şimdi göç almaya başladı" dedi.

Konuşmaların ardından, Erzincan Halk Oyunları Ekibinin sergilediği oyunları ve Türk Halk Müziği Sanatçıları Arif Kurt ile Arzu Şahin söylediği türkülerle şölene katılanlara doyumsuz bir gece yaşattı. Şölende vatandaşlara, Erzincan ketesi, tulum peyniri ve kuşburnu suyu ikram edildi.

Şölende dernekler adına Mehmet Yıldız, Başkan Karaman’a bir plaket sundu.