Yol ve kaldırım kaplamalarına 30 milyonluk bütçe ayıran Erzincan Belediyesi, bu yıl 100 kilometre asfalt kaplama çalışması yapacak.


Erzincan Belediyesi, asfalt sezonunu açtı. İlk çalışmaları Osman Pelen Caddesinde gerçekleştiren belediye, bu alanda yapılması planlanan yol genişletme çalışmasının sürecinin uzaması sebebi ile geçici yol kaplaması yenilemesi gerçekleştiriyor. Askeri bölgelerin duvarlarının geri çekilmesi ve bu alanın belediyeye terki için gerekli prosedürün tamamlanmasına kadar geçecek süre zarfında Erzincanlıların mağduriyetlerini önlemek için sokakta trafiğin rahat akması adına çalışmalar yürütülüyor. Bu yıl, yol ve kaldırım kaplamalarına 30 milyonluk bütçe ayıran Erzincan Belediyesi, ana arterler öncelikli olmak üzere on mahallede toplam 175 km uzunluğunda kaldırım imalatı, 100 km de asfalt kaplama çalışması gerçekleştirilecek.

Kalıcı olarak çözülecek
Çalışmalar hakkında bilgi alan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy "Şehrimizin en büyük problemi olan kaldırım ve yol problemini çözmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Osman Pelen caddesinde geçici olarak bir çalışma başlattık. Sizlerinde bildiği gibi bu bölgede kamu kurumlarına ait binalar bulunuyor. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra bu caddede kapsamlı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bu yıl asfalt ve kaldırım çalışmalarına 30 milyon TL’lik bütçe ayırdık. Bizim ve hemşehrilerimizi büyük rahatsızlık duyduğu bu işi kalıcı olarak çözeceğiz” dedi.