Erzincan’daki köylerin yaşam standartını yükseltmek amacıyla KÖYDES projesi kapsamında 32 milyon TL ödenek tahsis edildi.

Erzincan’da 2019 yılı Köy Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında İl Tahsisat Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. 2019 yılı için KÖYDES projesi kapsamında Erzincan’a toplamda 32 milyon TL ödenek tahsis edildi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda merkez ve ilçelere bağlı köylerde 2019 yılı KÖYDES yatırım programına alınması planlanan yol, kilitli parke, içme suyu ve diğer kırsal alt yapı çalışmalarının genel bir değerlendirmesi yapıldı.

Merkez ve ilçelere bağlı köylerdeki hayat kalitesinin artırılması, ekonomik ve sosyal gelişimin sağlanması amacıyla planlanan projelerin yılsonuna kadar sağlıklı bir şekilde tamamlanması hususunda talimat veren Vali Ali Arslantaş, 2019 yılı için KÖYDES projesi kapsamında Erzincan’a tahsis edilen toplamda 32 milyon TL ödeneğin içme suyu bulunmayan veya yetersiz olan köy ve bağlılarının yeterli sağlıklı içme suyuna kavuşturulması, grup köy yollarının kalite ve standartlarının yükseltilmesi, köylerdeki küçük ölçekli sulama altyapısının ve atık su hizmetlerinin geliştirilmesi noktasındaki öncelikli hizmetlerde kullanılması talimatında bulundu.