AK Parti Erzincan Milletvekili aday adayı Süleyman Karaman, “Erzincanımızın yarınlara hazırlanmasına katkıda bulunmak için milletvekili olarak görev almak istiyorum”dedi.


7 Hazİran’da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için 12 yıl görev yaptığı TCDD Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Süleyman Karaman, Erzincan’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday adaylığı müracaatında bulundu.

Dilekçesini verdi
Erzincan Havaalanı’nda çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Süleyman Karaman, oluşturulan uzun araç konvoyu ile AK Parti Erzincan İl Parti Binasına gelerek, Aday Adaylığı dilekçesini İl Başkanı Orhan Bulut’a teslim etti.

40 yıllık tecrübe
Karaman, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, “Partim uygun görürse ve eğer sizler de izin verirseniz, özel sektör ve kamuda geçen çalışma hayatımdaki 40 yıllık birikimimi, Erzincanımızın hizmetine sunmak istiyorum. Erzincan için projeler üretmeye, çok çalışmaya devam edeceğim. Hükümetimizin 2023 programı çerçevesinde, tüm bakanlıklar, kuruluşlar ve bütün şehirler yarış içerisindeyken, ben de Erzincanımızın yarınlara hazırlanmasında bu tecrübelerimle katkıda bulunmak üzere milletvekili olarak görev almak istiyorum”dedi.

İçimde ukde kaldı
Şu anda Türkiye ’de bin 700 kilometre YHT hattı bulunduğunu hatırlatan Karaman, “Ankara- Erzincan demiryolunu yapabilseydim çok mutlu olacaktım. İçimde bir ukde olarak kaldı" şeklinde konuştu.

Dev projelere imza attı

12 yıl TCDD Genel Müdürülüğü yapan Süleyman Karaman, AK Parti hükümetlerinin ulaştırma projelerinin bürokrasideki en önemli isimlerinden biri oldu. Karaman, hızlı tren, metro ve Marmaray projelerinin mimarı.

2003 yılından itibaren Yüksek Hızlı Tren (YHT) projeleri başta olmak üzere 100'ü aşkın önemli demiryolu projesinde görev aldı. AK Parti hükümetler'inin en fazla önem verdiği alanların başında gelen demiryolu projeleri, Karaman'ın başında bulunduğu ekip tarafından yürütüldü. Dev projelerin altında imzası bulunan Süleyman Karaman AK Parti Hükümetinin en başarılı bürokratları arasında yerini aldı.