İstanbul 2. Bölgeden Ak Parti’den milletvekili aday adayı olan işadamı Canay Paralı, hazırladığı projelerle İstanbul’un bir yıldız gibi parlayacağını söyledi.

 

Erzincanlı işadamı Canay Paralı, İstanbul 2. Bölgeden Ak Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Millete hizmet için bu göreve talip olduğunu söyleyen Paralı "herkesle biraraya gelip, her kesimi bir araya getireceğiz" sloganıyla yola çıktıklarını söyledi.


Trafik çilesi bitecek
Projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Canay Paralı, İstanbul’un en büyük sorunu olan trafik çilesini çözmek için çalışmalar yapacağını da belirti.  

İş alanları genişleyecek
Yeni çağın global sorununun işliksiz olduğuna dikkat çeken Paralı, “bu sorun biran önce ortadan kaldırılmalı. istidam sorunu çözülürse milletimizin huzur ve mutluluk oranı daha da artacaktır. Bunun için yeni iş alanlarının açılması için projeler hayata geçireceğiz" dedi.

KOSGEB geliştirilmeli

KOSGEB’in daha geliştirilmesi gerektiğini belirten Canay Paralı, AR-GE ve inivasyona katıklar sağlayacak çalışmalarla, KOSGEB tam olarak reel sektörün içinde yer alan bir kurum haline getirilmeli. Öte yandan kayıt dışı ekonominin önüne geçmek için ve ticarette adaletin sağlanması için gereki adımları atacağım. Yine kamu da çalışanların verimini artırmak amacıyla ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla hazırladığım projelerimiz var. Eğitim ile ilgili gelecek 5-10 yılı etkileyecek köklü ve kalıcı önemli projelerim var" dedi.

İstanbul’a turist akacak
Paralı, "Öyle bir proje hazırladım ki İstanbul dünyada bir yıldız gibi parlayacak. Roma, Paris ve Londra nasıl turist çekiyorsa İstanbul’da aynı olacak.

İddia ediyorum. İstanbul’a yılda 50 milyon insan turist olarak gelecek.. Bununla ilgili daha sonra projeyi açıklayacağım. Ayrıca Türkiye’nin uluslararası alanda imajını yükseltecek bir proje hazırladım. Bu proje ülkemize ekonomik ve siyasal alanlara değer katacak" şeklinde konuştu.

Canay Paralı kimdir?

1972 yılında Refahiye’de dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte İstanbul’a gelen Paralı Kağıthane’ye yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Kağıthane’de tamlayan Canay Paralı, Şişli Endüstri Meslek Lisesi bitirdi. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretimini tamamladı. 1994 yılında ticarete atılan Paralı gıda  ve inşaat sektöründe hizmet vermeye başladı. Evli 2 çocuk babası olan Canay Paralı iyi derecede İngilizce biliyor.