Kemaliye (Eğin) Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa Murat Akoğlu seçildi.


Kemaliye (Eğin) Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (KEFTUD) Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa oy birliğiyle Murat Akoğlu seçildi.

Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yapılan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, görev süresi içerisinde yönetim olarak Kemaliye'nin folklorunu ve kültürünü geliştirmek için çalıştıklarını belirtti. Genel kurulda aday olmayacağını ifade eden Güner, yeni seçilecek yönetim kuruluna başarı diledi.

Genel Kurul’da, faaliyet ve denetleme raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından, yeni Yönetim ve denetleme kurulu seçimi yapıldı.

Yapılan seçimlerde tek aday olan Murat Akoğlu, oy birliğiyle KEFTUD’un yeni başkanı seçildi. Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi. Başkan Akoğlu, “Hep birlikte tüm Kemaliyeliler el ele vererek, gönül birliğiyle derneğimizi çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Gençlerimizi buraya toplayarak, bir okul gibi eğitim vermenin ve kültürümüzü yaşatmanın azmi gayreti içerisinde olacağız. Bunun yanında kültürel çalışmalara da ağırlık vermeyi hedefliyoruz”şeklinde konuştu.

KEFTUD yönetim kurulu üyeleklerine, Murat Akoğlu, Recep Atilla Garzan, Nihat Özgenel, Mehmet Ali Kalkuloğlu, Ayhan Köse, Hakan Batuk, Hasan Gürsaka, Emin Coşkun ve İlker  Yalçın seçildi.

Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise, Hüseyin Duru, Tayfun Üstüncan ve Mehmet Fezikoğlu getirildi.