Türk Kızılay Erzincan Kan Merkezi Ramazan'da kan stoklarında sorun yaşanmaması için iftardan sonra kan bağışı alımını sürdürecek.

Kızılay Kan Merkezi Doktoru Dr. Buket Altıntaş Seyyah, Erzincanlılara Ramazan ayı içerisinde kan bağışında bulunmalarını istedi. Dr. Buket Altıntaş Seyyah, her sene olduğu gibi bu senede kan stoklarında azalma olacağından kan merkezinin iftardan sonra Erzincanlılara hizmet vereceğini söyledi.

Ramazan ayında vatandaşların oruçlu olduğu için kan bağışında bulunamadığını ayrıca havaların sıcak olması sebebiyle de kan stoklarında düşüş gözlenebileceğini belirten Dr. Seyyah, "Ramazan ayı dolayısıyla Kızılay Kan Merkezi olarak akşam ekiplerimiz olacak. İftar sonrasında arkadaşlarımız mesai yapacaklar. Gezici kan alma ekiplerimiz ve gece kan alma ekiplerimiz ile birlikte mesai yapacaklar. Erzincanlılarımız ile birlikte kan stoklarımızın artmasını sağlayacağız. " dedi.

Kan merkezine gelemeyen vatandaşlar için Erzurum'dan gelen bir otobüs yardımıyla kan toplamayı hedeflediklerini dile getiren Seyyah, "Akşam saatlerinde kan merkezimizde kan vermek isteyen vatandaşlarımız için ise saat 21. 00 ile 00. 00 arasında hizmet vereceğiz. 18 ile 65 yaş arasında sağlıklı her insan her 3 ayda bir kan bağışında bulunabilir. Yapmış olduğunuz her bağış, 3 kişinin hayatını kurtaracaktır. " şeklinde konuştu.