Otlukbeli İl Genel Meclisi Üyesi Recep Gündüz, 8 derslikli okul binası ve sosyal tesislerinin ilçeye kazandırılacağını söyledi.

Otlukbeli’nde uzun yıllardır eğitim veren lise binasının yerine yeni 8 derslikli modern bina yapımı için çalışmalar başladı. Eğitim binası içerisinde yer alacak sosyal tesiste ayrıca düğün salonu, çok amaçlı toplantı salonu, spor tesisleri, kütüphane, müzik odası, dinlenme odasının yanı sıra kış bahçesi de yer alacak.

Eğitime yatırım yapıyoruz
Otlukbeli İl Genel Meclisi Üyesi Recep Gündüz, yeni bir lise binası yapılması için karar alındığını söyledi. Eğitimin toplumum gelişimi ve refahı açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Gündüz, “Günümüzün Türkiye’sinde mili ahlak, insani ve kültürel değerleri yasayan ve yaşatan daha iyi bir toplum oluşmasında bireylerin iyi bir eğitim almasıyla mümkün olacaktır.  Toplumsal yaşamda hiçbir güç demokrasinin önüne geçemeyecektir, bu nedenle yeni nesillere daha iyi bir eğitim vermek en büyük hedefimizdir. Hepimizin doğuştan sahip olduğumuz haklar ve sorumluluklar olduğu gibi, bu bilinçle hiçbir haklılığın bir başkasına haksızlık etmesine sebep olamaz" diye konuştu.

Çok amaçlı sosyal tesis
Gündüz, “eğitim binası projesinde ayrıca sosyal bir tesis oluşturmayı da hedeflediklerini söyleyerek "Düğün salonu, toplantı salonu, spor tesisleri, kütüphane, müzik odası, dinlenme odasının yanı sıra kış bahçesi de yer alacak. İlçe halkının tüm kültürel, sosyal ve spor ihtiyaçlarını kuracağımız modern okul alanında karşılamayı amaçlıyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Otlukbeli İl Genel Meclisi Üyesi Recep Gündüz, yeni lise binasının ilçeye kazandırılmasında emeği olan Başbakan Binali Yıldırım’a AK Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram ile Otlukbeli Kaymakamı Mehmet Fatih Kara’ya da verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.