AK Parti Erzincan milletvekili adayı Serkan Bayram, engelli olmasının kendisi için bir engel teşkil etmediğini söyledi.


Erzincan’da AK Parti’den 2. sırada milletvekili adayı olan Serkan Bayram, engelli olmasının kendisi için bir engel teşkil etmediğini söyledi.

Serkan Bayram, "Erzincan sevdam, her şey Erzincan için, her şey Türkiye için" sloganı ile seçim çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşları, esnaflar ve vatandaşlar ile sohbet ederek istek ve sorunlarını dinleyen Serkan Bayram, şehrin ve insanların talepleri olduğunu belirterek, "Onlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur" dedi.

Bir yaşında engelli oldu
Bayram, kendi gibi tüm engelli kişilerin Allah’ın şanslı kulu olduklarını ve engelli olmasının günahlarına kefaret olduğunu ifade ederek, yaşadığı kazayı şöyle anlattı: "Bir yaşında iken köyde hasat mevsimiydi. Tarlada bir yangın oluyor. Onun akabinde o yangın olayına maruz kaldık. Allah’ıma hamd-ı senalar olsun tek başıma bütün işlerimizi, güçlerimizi yapabilen, bunun yanında arabamızı kullanabilen bir noktadayız" diye konuştu. Bayram, yaşadığı kazadan sonraki süreci ise azim ve gayret olduğunu, bunun yanında mücadeleyi çok sevdiğini ve her yumruk yediğinde daha çok güçlenerek çıkan bir insan olduğunu ifade etti.

Adaptasyon çok önemli
İş hayatında önüne çok badireler çıktığını belirten Serkan Bayram, "Sene 1997, hakimliğin yazılı sınavında çok iyi bir sonuç almama rağmen mülakatta gözünüzün üstünde kaşınız var diyerek elediler. O gün üzüldük ama olanda hayır var dedik. Bugün buralardayız. Ben engelli kardeşlerimin liyakatli, basiretli olanlarının çok ciddi manada ülkemize hizmet edeceğini, sırf şeklinden dolayı insanların dışlamasına gerek olmadığını ve toplumla adaptasyonunun çok önemi olduğunu düşünüyorum. Psikolojik algının, kabul edilebilirliğinin önemli olduğunu düşünüyorum. Niye benim engelli kardeşim vali, kaymakam, belediye başkanı olmuyor. Öğretmen olamazsınız dediler, Cumhurbaşkanımız bal gibi olur dedi. Yani bal gibi bizim engelli kardeşlerimiz bunu yapabilecek kabiliyete, güce ve kudrete sahip. Yeter ki biz kabullenelim, biz isteyelim. Biz istedikten sonra samanlık seyran olur" şeklinde konuştu.

Erzincan sevdalısıyız
Milletvekilliği adaylığı sürecinden de bahseden Serkan Bayram, "Erzincan’daki aday adaylarımızdan, teşkilattan dışardan geldik gibi bir intiba oluşsa da bugün o düşünceler tamamen ortadan kalkmıştır. Hemşehrilerimiz bizi tanıdıkça hakikaten Erzincan sevdalısı, hizmet erbabı bir kardeşleri olduklarını gördüler. Erzincan tek vekille idare edilebilecek bir noktada değildir. En az iki vekil bu şehir için farzdır. İstanbul’daki 30 yıllık büyükşehir tecrübemizi buraya aktaracağız" şeklinde konuştu.