Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincanlı Sanayici ve İşadamlar Derneği'ni ziyaret etti.


Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İstanbul’da gelen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ile birlikte Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği'ni ziyaret ederek ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştüler.

ERSİAD’ın çalışmaları anlatıldı

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren ERSİAD Başkanı Canikli, derneğin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Başkan Yavuz Canikli, Erzincan’ın kalkınma ivmesinin artırılması için yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşlerini de belirterek. Vali Kahraman ve Başkan Başsoy'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Vali’den yatırım çağrısı
Vali Kahraman; İstanbul’da ki Erzincanlı işadamlarını Erzincan’da yatırım yapmaya davet etti. Konuşmasında Erzincan’da Yatırım Hizmetleri Değerlendirme ve Yatırımcılara Sunma adında bir birim oluşturulduğunu belirten Vali Kahraman, bu birim ile Erzincan’a yatırım yapmak isteyen işadamlarına gerekli bilgi ve belgenin sağlanacağını ve yatırımcılara destek verileceğini söyledi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'da konuşmasında, ilde beldiye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.