Erzincan Valisi Süleyman Kahraman gelen şikayetler üzerine tedbili kıyafet yaparak şehiriçi taşımacılık yapan halk otobüslerini denetledi.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, halk otobüslerine yönelik  halktan gelen bir takım şikâyetler üzerine, tedbili kıyafet yapıp yolcu gibi bindiği halk otobüsünde denetleme yaptı. Vali Kahraman, şoförlerin kural ihlali yapıp yapmadıklarını, kılık kıyafetlerini ve bu konuda vatandaşların tepkisini yerinde gördü.

Yolcu gibi bindi
Vali Süleyman Kahraman, otobüs şoförlerinin bilgisi olmadan halk otobüsüne yolcu olarak binip seyahat süresince otobüs şoförünün trafik ihlali yapıp yapmadığını yolcuların güvenli seyahat edip etmediklerini denetledi.
Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüsleri hakkında bir takım şikâyetler üzerine denetim amaçlı halk otobüsüne binerek son durağa kadar giden Vali Kahraman son durakta bekleyen diğer otobüs şoförleri ile bir araya geldi.

“Dikkatli olun” dedi

Kendisini tanıdıklarını söyleyen otobüs şoförleri ile sohbet eden Vali Kahraman, yaptıkları işin kolay olmadığını söyleyerek, otobüslerin karışmış olduğu trafik kazalarını en aza indirmek ve vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmasını sağlamak için dikkatli olmalarını istedi.

Yaşlılara özen gösterin
65 yaş ve üzeri vatandaşlardan kanunen yolcu ücreti alınmadığını hatırlatan Vali Kahraman, özellikle yaşlıların otobüse binerken, inerken daha dikkatli olmalarını, ani harekette zaman zaman düşme tehlikesi yaşandığı yönünde şikâyetler olduğunu hatırlattı. Şoförlere daha duyarlı olmaları yönünde talimat veren Vali Kahraman, şoförlerin kılık kıyafet ve saç sakal tıraşına özen göstermelerini istedi.

Denetimler sürecek
Vatandaşların güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak üzere sürekli denetimlerin yapılacağını vurgulayan Vali Kahraman, herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade etti.