TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan'daki yatırımları inceledi.


Memleketi Erzincan'a gelen Yıldırım, yapımı devam eden stat ve hastane inşaatı ile yapılması planlanan Kızılay AVM inşaatlarında incelemelerde bulundu. İlk olarak Cumhuriyet Meydanında yapılması planlanan Kızılay AVM inşaatında incelemede bulunan Yıldırım, çalışmalarla ilgili Kızılay Erzincan Şube Başkanı Volkan Burak Mumcu'dan bilgi aldı.


50 yatak kapasiteli hastane inşaatında da incelemelerde bulunan Binali Yıldırım, inşaatı devam eden 15 bin kişilik stat çalışmalarını da inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Stat inşaatının hızladırılarak biran önce tamamlanmasını isteyen Yıldırım, 24Erzincanspor Tesislerini de ziyaret ederek futbolcu ve yöneticilerle bir araya geldi.


Erzincan Valiliğini de ziyaret eden Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas'tan ilin genel durumu ve sürdürülen çalışmalar hakkında brifing aldı.


Erzincan'da incelemelerde bulunan Binali Yıldırım'a, Erzincan Valisi Mehmet Makas, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun eşlik etti.