Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği, (AYEDER) Erzincan’da öğrenim gören öğrencilerin eğtimlerine destek olmaya devam ediyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği, (AYEDER) Erzincan merkez, ilçe ve köy okullarını ziyaret ederek, öğrencilere kışlık giyecek ve kırtasiye malzemeleri dağıttı.

Yeni nesil sınıf açtılar
AYEDER Başkan Vekili Nesimi Beyazsaç başkanlığında bir heyet okullar ziyaret ederek, öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla çeşitli hediyeler dağıtırken, TOKİ Demirkent okulunda bir de ‘Yeni Nesil Sınıf’ açtılar.
AYEDER heyeti, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Volkan Burak Mumcu'yu da ziyaret ederek, derneğin faaliyetleri hakkında çeşitli bilgiler verdiler.

Erzincan hep aklımızda
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AYEDER Başkan Vekili Nesimi Beyazsaç, 10 yaşında olan AYEDER'in kurulduğundan bugüne Erzincanlıların birlik ve beraberliği için çalıştığını ifade ederek, "Başkanımız Gürsel Sarımaden önderliğinde, 'Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır ve Sözümüz Özümüzdür' ilkemizi her zaman vurguladık. Biz bu topraklarda doğduk. Bizim bu topraklara borcumuz olduğunu her fırsatta ifade ettik. Metropol şehirde olsak da yönümüz hep Erzincan ve Erzincanlılar oldu. Eğitimcilerimizin fısıltısını dikkate alarak, bu yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz, birlik ve beraberlik içerisinde siyasi, etnik kimliğimiz olmadan Erzincanlılara hizmet etmektir" diye konuştu. Projeye destek verenlere de teşekkür eden  Başkan Vekili Beyazsaç, "Gerçekleştirdiğimiz Erzincan ziyaretinde bizlerden desteğini esirgemeyen, Valimiz Ali Arslantaş'a, Belediye Başkanımız  Bekir Aksun'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz Gün'e, kamu kurumlarımızın müdürlerine, eğitimcilerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.