Çeşitli temaslarda bulunmak üzere memleketi Erzincan’a gelen TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Karasu Nehri’nde rafting yaptı.

TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Erzincan Belediyesini ziyaret eden Yıldırım, Belediye Sarayı önünde Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından karşılandı. Başkanlık makamında önce şeref defterini imzalayan Yıldırım, ardından Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Murat Demir’den bir brifing aldı.

Yeni başkana başarılar diledi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, brifing öncesi yaptığı konuşmada, "Çok değerli son Başbakanımız bugün belediyemize teşrif etmişlerdir. Kendilerine hürmet ve saygılarımı arz ediyorum" dedi. Yıldırım ise, "Yeni görevinizde inşallah Erzincan’ımız için güzel hizmetler yapmayı rabbim nasip eder. Önceki dönem belediye başkanlarımızın hizmetleri için de teşekkür ediyoruz. Erzincan için, güzel şehrimiz için taş üstüne taş koyan hizmet eden bütün başkanlarımıza teşekkür ediyorum size de başarılar diliyorum” dedi. Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından Binali Yıldırım’a bakır işlemeli bir plaket takdim edildi.

Erganı gezdi, bakır işledi
Binali Yıldırım, Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde piknik yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Yıldırım, daha sonra ise şehir merkezinde bulunan Yer altı Çarşısı'nda ki bakırcı esnafı ile sohbet etti. Bakırcılarla sohbet eden Binali Yıldırım, burada bakır işlemeyi de ihmal etmedi. Yıldırım’a ayrıca bir bakır ustası ve ressam olan Yusuf Babaoğlu tarafından çizilen portresi hediye edildi.

Rafting heyecan verici
Yıldırım, biri dizi gezi programlarının ardından rafting için Beytahtı Köprüsü mevkiine geldi. Burada çok sayıda rafting sporcusuyla bir araya gelen Yıldırım, daha sonra bota binerek Karasu Nehri'nde rafting yaptı. Binali Yıldırım, "Rafting heyecan verici. Herkese tavsiye ederim. Fırat'ın, Karasu'yun bu sularında hayatın en heyecanlı anlarını yaşamak mümkün" dedi. Yıldırım Refahiye’de de temaslarda bulundu.