Erzincan’n geleceğini ne atanmışlar ne de seçilmişler belirleyecek. Erzincan’ı Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılına Erzincan medyası taşıyacak.

12 Haziran seçimlerinde sandık başına koştuk. Verdiğimiz oylarla CHP ve AK Parti’den iki vekili Ankara’ya yolladık. “Ben Erzincanlıyım” diyenler Erzincan’ın 88 yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti  Devleti’nin yönetiminde bir çok ünlü siyasetci bulunduğunu asla unutmamalı. Bu nedenle Erzincan medyası olarak Erzincan seçmeninin seçip Ankara’ya yolladığı iki vekilin, valinin, il ilçe belediye başkanlarının ve kaymakamların Erzincan için neler yaptığının ya da yapacaklarının takipçisi olalım.

Erzincan medyası olarak, bugün koltuklarda oturan seçilmişler ve atanmışların yarın makamlarının başka bir yer olacağı asla unutmamalı. Bu nedenle yazılan her kelime ya da söylenen her söz makama, ya da makam sahibine olmamalı. Yapılan her türlü yayın Erzincan’ı 2023 yılına taşımalı.

Tüm şehirlerde olduğu gibi Erzincan’ı da Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılına yerel medya taşıyacak. Erzincan için yazılacak her kelime, söylenecek her söz basın tarihinde yerini alacak

Erzincan Gazetesi’nin 12 Haziran genel seçimleri öncesi ve sonrası yaptığı tarafsız yayınlar kamuoyunda büyük takdir gördü. Erzincan Gazetesi ve gazetenin internet sitesi bir partiyi ya da adayı destekleyerek seçmeni yönlendirmeye gitmedi.
Erzincan’da yayın yapan bir çok medya da yine Erzincan Gazetesi gibi tüm partilere ve adaylara eşit mesafede durarak yayıncılık dersi verdi.

Dördüncü kuvvet medya tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde partilere, kurum ve kuruluşlara ya da kişilere açıkca destek verebiliyor. Ulusal medya 12 Haziran seçimlerinde aylarca açıkca desteklediği partiler lehine yayın yaptı.
Yine bu seçimlerde önceki yıllarda olduğu gibi sadece seçim için çıkan ve daha sonra kapanan gazetelerin sayısı da bir hayli fazla oldu.

İşi sadece yayıncılık olan Erzincan’da çıkan gazeteler ya da internet siteleri şu gerçeği biliyor ki seçilmişler ve atanmışlar Erzincan’da belli yıllar içerisinde sadece görev yapanlardır. Bu gerçeği bilen medya gurupları ilkeli yayınlarını bundan sonra da sürdürecek ve Erzincan basın tarihindeki haklı yerini alacaktır.
Erzincan coğrafyasına bir çivi çakılıp iki çivi sökülüyorsa çakılan değil de sökülen çivinin hesabı sorulmalı.

Unutulmasın ki medyanın eleştirisi Erzincan’a hizmet getirir. Medyanın eleştirisi seçtiklerimizin ya da atanmışların daha çok çalışma azmini  körükler.

Taraflı yayıncılığın Erzincan’a yapılan en büyük kötülük olduğu asla unutulmamalıdır. Erzincan Valisi, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, toplum kuruluşları da kimlerin gazetecilik, radyoculuk, televizyonculuk ya da internet yayıncısı olduğunu çok iyi analiz edip en önüne çıkana medya mensubu demeli.