İstanbul Ticaret Odası’nın Meclis ve komite üyelerinden oluşan bir heyet, Erzincan merkez ve ilçelerinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundular.

İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeleri Bekir Taner Ateş, Kazım Eryaşar, Fazıl Dede ve Nafız Güngör'ün organizasyonu ile İTO'nun 35 meclis ve komite üyesi, Erzincan ile ilçelerine ziyaretlerde bulundular. Kemaliye, İliç ve Kemah ilçelerinin gezilmesinin ardından Erzincan'a gelen meclis üyeleri Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan ETSO Başkanı Ahmet Tanoğlu ve gazetecilerle bir araya geldiler.

Karanlık kanyon büyüledi
Programla ilgili açıklamalarda bulunan İTO Meclis üyesi Bekir Taner Ateş, geziyi düzenlemelerinin amacının Erzincan’ın tanıtılması olduğunu söyledi. Ateş, “İstanbul Ticaret Odasından 35 meclis üyemizi Kemaliye de ağırladık. Heyetimimzle birlikte İliç ve Kemah’ı da ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Erzincan merkezde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Şehrin tarihi ve doğal alanlarını gezdik. Amacımız yöremizi ziyaret etmek ve tanıtmaktı. Amacımıza fazlasıyla ulaştık. Çünkü memnuniyet var. Özellikle de Kemaliye'deki karanlık kanyon misafirlerimizi büyüledi” şeklinde konuştu.