Tercan Belediyesi araç filosunu genişletti. 4 kilometrelik yola liadin çam dikildi. Fatih Mahallesi’nde bin 600 metrekarelik alana park yapıldı.

Atatürk, Yavuz Selim ve Fatih mahallelerinde 4.5 kilometrelik kaldırım çalışmsı yapıldı...

Tercan Belediyesi araç filosunu genişletti. Belediye bünyesine kattığı araçlarla hizmet kalitesini daha da yükseltti.

Tercan Belediyesi bünyesine 3 yeni araç daha kattı. Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, illaçlama makinesi aracı, yol süpürme ve çöp toplama araçları alarak hizmete sunduklarını söyledi.

İlçede yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgilerde veren Başkan Yılmaz, Tercan merkezde 4 kilometre uzunluğunda bulunan orta refüjlere liadin çam diktiklerini ve çiçeklendirme çalışmayı yaptıklarını da belirtti.
Fatih Mahallesi’nde bin 600 metrekarelik bir alana park inşaa ediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Parkta dinlenme alanları oluştururak kamelyalar yerleştirdik. Ayrıca çoçuk oyun alanlarıda yaptık” dedi.

Özel taş döşendi

2011 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, Atatürk, Yavuz Selim ve Fatih mahallelerinde 4.5 kilometrelik mesafede kaldırım çalışması yaptıklarını ifade etti.

Kaldırımda kullanılan parke taşının dışardan alınan özel bir taş olduğunu anlatan Yılmaz, şuan çalışmaların sürdüğünü belirterek, bu sezonda çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Üst geçit yapıldı
Tercan’a üst geçit yaparak yaya trafiğini rahatlatdıklarını belirten Başkan Mehmet Yılmaz, üst geçitin yapılması konusunda kendilerine katkıda bulunan Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’a teşekkürini sundu.

İlçe sınırları içerisinde 50 kuruşa yolcu taşıdıklarını belirten Başkan Yılmaz, göreve geldiği günden itibaren yolcu taşıma ücretlerinin aşağı çekildiğini belirtti.

Başkan Yılmaz bir işçi gibi çalışıyor

Bir işçi gibi eline kazmayı küreği alıp çalışan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’ın yaptığı en olumlu hizmetlerden biri de öğrencilerin taşınmasında uyguladığı fiyat indirimi.

2009 yılından önce 75 kuruşa yolcu taşıdıklarını söyleyen Yılmaz, "2009 yılından sonra ücretleri 50 kuruşa indirdik. Belediyemize ait otobüsümüz ilçe merkezindeki, belediye binası önünden hareket ederek, Atatürk, Fatih ve Yavuz mahallelerini dolaşarak tekrar ilçe merkezine geri dönüyor. Burada 4 kilometre bir yol katediyor. Vatandaşımızı 50 kuruşa, öğrencilerimizi ise 25 kuruşa taşıyoruz" diye konuştu. Sebahattin KAPLAN/ERZİNCAN