Kemaliye Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği geleneksel olarak her yıl düzenlediği ‘KEFTUD Kemaliye Gecesi’nde Kemaliyelileri biraraya getirdi.

Kemaliye (Eğin) Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (KEFTUD) düzenlediği, ‘KEFTUD Kemaliye Gecesi’nde Kemaliyelileri buluşturdu.

Derneğimize sahıp çıkın
Topkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Kemaliyelilerin derneğe sahip çıkmalarını isteyerek, “ilçemizin kültürünü, folklorunu ve geleneklerini yaşatmak için 1966 yılında kurulan KEFTUD, üstlendiği misyonu en iyi şekilde yerine getirmiştir. Derneğimizin yaşamını sürdürebilmesi için özellikle köy dernek başkanlarımıza çok büyük görevler düşmektedir. Bizler köylerimize hizmetle yola çıktık. Hemşerilerimizin derneğimize daha duyarlı olmasını ve sahiplenmesini istiyoruz” dedi.

Gecede, Kemaliye'nin turizminin gelişmesine katkılarından dolayı KEMAV Başkan Yardımcısı Dr. Ferudun Çelikmen'e, Başkan Murat Akoğlu teşekkür plaketi takdim etti.

Eğin türküleri söylendi
Daha sonra, KEFTUD Halk Müziği Korosu, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu yönetiminde söylediği buram buram Kemaliye kokan yöre türküleriyle geceye katılanlara doyumsuz bir gece yaşatırken, Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisi de büyük beğeniyle izlendi. KEFTUD Kemaliye Gecesinde sahne alan, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sabahat Aslan ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Nazlı Aslan da söyledikleri türkü ve eserlerle geceye renk kattılar.

Geceye, KEMAV Başkanı İsmail Yücel, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Erzincan İl İlçe Dernekleri Platformu Başkanı ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, BATİAD Başkanı Bekir Ateş ve çok sayıda Kemaliyeli katıldı.