Havaların ısınmasıyla birlikte Erzincan İl Özel İdaresi de ilçelerin ve köylerin yatırım programında yer alan projelerini tamamlamak için çalışmalara başladı.

Erzincan İl Özel İdaresi havaların iyice ısınmasıyla birlikte ilçeler ve köyler için hazırladığı projeleri tamamlamak için çalışmaların startını verdi.

 

Yeni sezon başladı

Erzincan İl Özel İdaresi, çalışma sezonunu açtı. 531 köy, 396 mezra olmak üzere toplam 927 yerleşim biriminde 45 bin kişiye hizmet veren 3 bin 616 kilometrem köy yolu ağına sahip olan Erzincan İl Özel İdaresi, pandemi sonrasında havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırdı. 2020 yılı Özel İdare yatırım programında yer alan sulama, kanalizasyon, köy sosyal tesisi, köy yolu içme suyu projelerinin çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca sıcak asfalt tesisine sahip olan kurum, merkeze bağlı köylerde asfalt çalışmalarına başladı. Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı ve meclis üyeleri ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

 

Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, "Ekiplerimiz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerimize başarılar diler, kazasız, belasız bir sezon temenni ederim. Pandemi ile mücadele kamu yatırımlarına engel olmadı. Planlanan tüm yatırımlar hayata geçiriliyor. Sezonun ilk sıcak asfalt çalışmaları başladı. Ekiplerimiz gece gündüz demeden yatırım programını bitirmek amacıyla çalışıyor. Meclis üyelerimizle birlikte belirlediğimiz 2020 yılı yatırım programı kapsamında ilçelerimizde ve köylerimizde yer alan sulama, kanalizasyon, köy sosyal tesisi, köy yolu içme suyu projelerini sezonunda tamamlamak için tüm personelimiz sahadalar. Bu çalışmaları yaparken tedbirlerimizi almaya da devam edeceğiz” dedi.