Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Dünyanın En İyi Üniversiteleri sıralamasında Türkiye’deki en iyi 27. Üniversite oldu.

 

Center for World University Rankings (CWUR) tarafından hazırlanan "2020-2021 Dünyanın En İyi Üniversiteleri" sıralaması açıklandı. Dünya genelinde 20 bin üniversitenin değerlendirildiği listede Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  1.348. sıraya yükseldi.

 

Dünyanın En İyi Üniversiteleri sıralamasında, ilk 2000’e giren üniversiteler sıralamasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, dünyadaki 20 bin üniversite içinde ilk % 6,8’e girerek büyük bir başarı gösterdi.

 

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, üniversitenin sıralamada önceki yıllara göre önemli bir yükseliş göstererek dünya üniversiteleri arasında 1348’ci Türkiye’deki üniversiteleri arasında ise 27’ci olduğunu söyledi.

 

Yeni kurulan 39 üniversiteden, ilk 2000 içinde yer alan2 üniversiteden biri olmayı başaran Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin bu başarısında emeği geçen tüm öğretim elemanlarına teşekkür eden Rektörü Prof. Dr. Akın Levent , “üniversitemizin eğitim kalitesi, mezunlarının istihdamı, araştırma çıktılarının sayısı ve tanınırlığı için tüm öğretim elemanlarımız, personellerimiz ve öğrencilerimizle birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.