Erzincan Gençlik Merkezi çocuklarda maske kullanımı arttırmak için özel tasarım maske hazırladı.

Erzincan Gençlik Merkezi Liderleri, maskeleri şehrin çeşitli caddelerinde maskesi olmayan çocuklara dağıttılar.  

Korona virüs tedbirleri kapsamında maske takmanın zorunlu olduğu Erzincan'da çocukların maske kullanmalarını arttırmak amacıyla Erzincan Gençlik Merkezi çalışanları maskelere bıyık, dudak gibi çeşitli figürler eklediler. Erzincan Gençlik Merkezinde kurulan atölyede özenle hazırlanan maskeler Cumhuriyet Meydanında kurulan stantta çocuklara dağıtıldı.

 

Maske kullanımının pandemi sürecinde çok önemli olduğunu belirten Erzincan Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Mehtap Demirdöğen, "Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu süreçte bizlere bazı tedbirleri zorunlu kıldı. Bunun başında da maske kullanımı gelmektedir. Erzincan Gençlik Merkezi olarak çocuklarımıza maske kullanımını özendirmek amacıyla ne yapabiliriz diye düşündük ve ortaya bu şirin maskeler çıktı. Umarız çocuklarımız bu maskeleri severek kullanırlar" dedi.

 

Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Halil Ertuğrul Köroğlu amaçlarının çocuklarda maske kullanımını arttırmak olduğunu ifade ederek, "Erzincan Gençlik Merkezi olarak bu süreçte çocuklarımızın ve gençlerimizin maske kullanımını arttırmak amacıyla bu maskeleri tasarladık. Normal maskeler onların ilgisini çekmiyordu. Değişik figürlerle maskeler hazırladık. Maske kullanımını özendirmeyi amaçladık. Maskelere çocuklardan çok büyük bir ilgi var" dedi.