EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 24. kez kapılarını açtı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde ki fuarda, Kemah ve Kemaliye kurulan stantlarla dünyaya tanıtıldı.

Erzincan Valiliği'nin katılmadığı fuarda, Kemah ve Kemaliye'nin kurdukları stantlar ziyaretçi akınına uğradı.

Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediyesi ve Kemahlılar Derneği ile Kemaliye Kaymakamlığı ve Kemaliye Belediyesi tarafından kurulan stantlarda, yörenin tarihi yerleri ile doğal güzelliklerini yansıtan maketler, fotoğraflar, yöreye özgü yöresel ürünler, kültürel ve turizm alanları tanıtıldı.

Kemaliye standında; yöreye has kapı tokmakları, lök, pestil ve dut kurusu, Kemah standında ise, tulum peyniri, ceviz ve pestil gibi yörede üretilen ürünler sergilendi. Stantları ziyaret eden konuklara, tandır ekmeğinde tulum peynirli dürüm, ceviz, pestil, lök, leblebi ve dut kurusu ikramında bulunuldu.

Kemah standında, Kaymakam İsmail Demir, Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Arslan, Kemaliye standında ise, Belediye Başkanı Mehmet Karaman, Belediye Meclis Üyesi Etem Kılıç ve ilçede turizm işletmeciliği yapan Latif Yalçıner, ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, yörenin tarih ve kültürü ile alakalı bilgiler sundular.

 

 

Haberin videosunu izlemek içn tıklayınız.