Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı'nın (KEMAV) Olağan Genel Kurul toplantısında başkanlığa Dr. Ferudun Çelikmen seçildi.

Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Marmara Salonunda yaplıdı.

Genel Kurulun açılış konuşmasın yapan KEMAV Başkanı İsmail Yücel, 10 yıldır sürdürdüğü başkanlığı devrettiğini belirterek, "başkanlığım döneminde bizlere katkı sunan hemşehrilerime ve birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek yönetim kuruluna da başarılar diliyorum" dedi.

Kemaliye'nin kalkınması ve gelişmesi için KEMAV'ın büyük katkı sunduğuna dikkat çeken Başkan İsmail Yücel, "Vakfımız kuruluşundan bugüne bir çok projeye imza attı. Her yıl organize ettiğimiz Geleneksel Doğa Sporları Şenliği, özellikle turizm alanında sadece Kemaliye'nin değil Erzincan'da tanınmasına katkı sağladı" şeklinde konuştu.

Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman da konuşmasında, ilçede yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler vererek, İsmail Yücel'e Kemaliye'ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve yeni seçilecek yönetim kuruluna başarı dileğinde bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de yaptığı konuşmada, Kemaliyeli olmaktan gurur duyduklarını ve Kemaliyeli olmanın kuvvet kaynakları olduğunu belirterek, KEMAV'ın yöre için çok güzel çalışmalar yaptığını kendisinin de her zaman kendilerinin emrinde olduğunu söyledi.

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman da konuşmasında, Erzincan’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler vererek, "İl genelinde devam eden yol, baraj ve tarımsal alandaki projeler hızla tamamlanıyor. Erzincan Mengücek Gazi Hastanesi’nin 200 yataklı ek binası 13 Şubat'ta açılacak. Yapılan bu ek binayla hastanenin yatak sayısı 600’e çakacak.

Erzincan’ın ve ilçelerin kalkınması turizm ile olacaktır. Kemaliye bu alanda örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. Bizde kentte turizm alanında önemli çalışmalar başlattık. Tarihi Doğu Ekspresi treninin Kemah ve Kemaliye’de durması için çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Divan Başkanlığını KEMAV Onursal Başkanı Hasan Basri Aktan'ın yaptığı Genel Kurulda, Başkan Yardımcılığını Hacı Hüseyin Duru, Katiplikleri ise Latif Yalçıner ve Ömer Keskinkılıç yaptı.

Faaliyet, denetleme ve gelir - gider raporlarının okunarak ibra edildiği genel kurulda, geçtiğimiz dönem içerisinde boşalan 11 mütevelli heyeti üyelerinin yerine yeni üye seçimi yapıldı.

Genel kurulda, seçime tek aday olarak giren Dr. Mustafa Ferudun Çelikmen oy birliğiyle KEMAV’ın başkanlığına seçildi.

Ferudun Çelikmen Başkanlığında ki Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Müştak Ağrikli, Aytül Erdaloğlu, Bekir Taner Ateş, Günhan Ünsal, Kadriye Ayda Ünal ve Rıza Erman seçilirken, Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise; Ayşe Karausta, Fatma Gedikoğlu ve Ömer Kesginkılıç seçildiler.

Seçimin ardından konuşan KEMAV’ın yeni Başkanı Mustafa Ferudun Çelikmen, kendisine ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarına duyulan güvene teşekkür ederek, "Sayın Hasan Basri Aktan ve Sayın İsmail Yücel ile birlikte çalışma onurunu yaşadım. Şimdi bu onurlu göreve beni layık gördünüz çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte el ele gönül gönüle olacağız ve KEMAV bayrağını daha yükseklere taşıyacağız" dedi.

Genel Kurulun sonunda, KEMAV, Kemaliye Belediyesi, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) ve Ankara Kemaliye Derneği tarafından, KEMAV'ın 10 yıl başkanlığını yürüten İsmail Yücel'e teşekkür plaketi ve hediye takdim edildi.

KEMAV 11.Olağan Genel Kurulu Toplantısına, Ulaştırma eski Bakanı ve KEMAV Onursal Başkanı Hasan Basri Aktan, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Yargıtay Üyesi Fatma Akyüz, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz, EKEV Başkanı Sadık Ağca, TUYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Ankara Kemaliye Dernek Başkanı Hüsnü Yeloğlu, KEMAV üyeleri ve çok sayıda Kemaliyeli katıldı.