05. 04. 2020

Dumanlı'da festival coşkusu

e-Posta Yazdır PDF

TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen 4’üncü Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Refahiye’de bu sene 4’üncüsü düzenlenen Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali kapsamında bir dizi etkinlik yapıldı. TBMM eski Başkanı Binali Yılırım’ında katıldığı festival, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Festivalde Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Valisi Ali Arslantaş birer açılış konuşması yaptı.

Doğa yürüyüşü yapıldı

Daha sonra kürsüye çıkan Binali Yıldırım, festivalin düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından doğa yürüyüşü başladı. Yıldırım, beraberindeki protokol mensupları ve çok sayıda gençle 10 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptı. Yıldırım'ın yürüyüşüne, Türk bayrakları taşıyan vatandaşlarda eşlik etti.

Güzergahında karşılaştığı atlı cirit ekibiyle bir süre sohbet eden Yıldırım, başına kalpak taktı ve onlarla birlikte fotoğraf çektirdi.Yürüyüş sırasında zaman zaman çeşme başlarında mola veren Yıldırım, piknik yapan vatandaşlarla sohbet etti. Zorlu yürüyüşün ardından festival alanına gelen Yıldırım, burada da gençlerin fotoğraf çektirme isteğini karşılıksız bırakmadı.

Off-Road nefesleri kesti
Daha sonra Başbakan Yıldırım, festival kapsamında çamurlu parkurda yapılan off-road yarışlarını başlattı. Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü(EROFF) tarafından düzenlenen off-road yarışları nefes kesti.
Dumanlı Yaylasında oluşturulan özel pistte gerçekleştirilen etkinliğe Erzincan ve çevre illerde faaliyet gösteren off-road kulübü üyesi çok sayıda sporcu katıldı. Pilotlar çamur, rampa, su dolu çukurlar ile virajların bulunduğu parkurda dereceye girebilmek için özel dizayn edilmiş araçlarıyla kıyasıya mücadele etti.

Festivale; TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3’ncü Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, AK Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Altıntaş, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.