30. 03. 2020

Üzümlü İtfaiyesi araç parkurunu genişletti

Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’nın girişleriyle Türkiye Belediyeler Birliği, Üzümlü Belediyesi’ni itfaiye aracı hibe etti.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Üzümlü Belediyesine yeni itfaiye aracı hibe edildi. Üzümlü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren iki adet itfaiye aracının günümüz şartlarında yetersiz kalması, ayrıca Üzümlü’ye yerleştirilen Ahıska Türklerinden dolayı ilçe nüfusunun artarak 10 bine yaklaşmasının da getirdiği gereksinimle Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’nın girişimleri ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Üzümlü Belediyesine yeni itfaiye aracı hibe edildi. 6 Tonluk yeni itfaiye aracı başta Üzümlü ilçesi olmak üzere çevre belde, köy ve şehir merkezindeki yangınlara müdahale etmek için hizmete başladı. Yeni itfaiye aracının tesliminin ardından aracı inceleyen Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve İtfaiye Müdürü Selami Karatepe, yeni aracın hayırlı olmasını dilediler.

En önemli ihtiyaçlardan birini karşıladıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, "Üzümlü Belediyesi bünyesinde 2 adet itfaiye aracımız hizmet vermekteydi. Bunlardan bir tanesi en az 25 yıllıktı ve artık ihtiyaçları karşılamıyordu.  İlçemizin bir ihtiyacını daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu itfaiye aracının yanına bir tane daha tam donanımlı itfaiye aracı alacağız” dedi.