07. 04. 2020

Kemah Turnuvası'nın startı verildi

Yazdır

Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'nın 43.'sünün startı düzenlenen şölenle verildi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 43. düzenlenen Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'nın açılışı, Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde ki programla yapıldı.

Şölenin açılış konuşmasını yapan Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Kani Akay, turnuvasını başlatan ve bugünlere gelmesinde emeği olanlara teşekkür ederek, centilmelik içerisinde geçen bir sezon olmasını temenni ettiğini söyledi.

Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan ise konuşmasında, namı ülkeye yayılmış, Erzincanlıların gururu haline gelmiş Kemah Turnuvasının 43 yıllık bir çınar olduğunu iffade etti. Başkan Arslan, "Futbolu araç olarak gören büyüklerimizin 43 yıl önce yaktığı dostluk meşalesi, ilk günkü heyecanı ve coşkusuyla bugünlere kadar geldi. Görkemli bir açılışla başladığımız sezonu, yine görkemli bir şekilde Kemah'ta sonlandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve Kemah Kaymakamı İsmail Demir de konuşmalarında, turnuvanın önemine vurgu yaparak, turnuvanın gurbette yaşayan Kemahlıları buluşturmasının yanında, ilçeye güzel hizmetlerin yapılmasında da büyük rol oynadığını belirttiler ve turnuvaya katılan tüm takımlara başarı dileğinde bulundular.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Serkan Bayram ile Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman da yaptıkları konuşmalarda, Kemah Turnuvası'nın gençlerin birlik beraberliğini sağladığını ifade ederek, 43 yıldır aralıksız düzenlenen turnuvanın önemli bir organizasyon olduğunu belirttiler ve bugünlere gelmesine katkı sunanlara teşekkür ettiler.

Program, yapılan konuşmaların ardından turunuvaya katılan takımlar tanıtılması ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Menekşe Gül'ün konserinin ardından son buldu.

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası açılış şölenine, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ve Mustafa Ataş, Kemah Kaymakamı İsmail Demir, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan İl ve İlçe Platformu ve İLDEF Başkanı Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, MHP Kemah İlçe Başkanı Metin Tanrıkulu, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, köy dernek başkanları ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

18 takımın 2 grupta mücadele edeceği 43. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'nın grup ve çeyrek final maçları Kağıthane Nurtepe Stadında, yarı final ve final müsabakası ise Kemah'ta oynanacak.

 

 

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız.