Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren Erzincanlı derneklerin katılımı ile Ege Erzincan Dernekleri Federasyonu (EGE ERDEF) kuruldu.

Ege bölgesinde faaliyet gösteren Erzincan dernekleri, tek çatı altında birleşerek federasyonlaştı. Ege bölgesinde faaliyet gösteren Erzincanlı derneklerin tamamının ortak katılımı ile gerçekleşen toplantıyla Ege Erzincan Dernekleri Federasyonu (EGE ERDEF) kuruldu.

Vali Ayyıldız’a ziyaret
Ege bölgesinin seçkin işadamlarından oluşan 22 kişilik kurucular kurulunun dernekler masasına kuruluş dilekçesi vermesinin ardından İzmir Valisi Erol Ayyıldız ziyaret edildi.

Resmen kuruldu
Federasyonun kurulmasının ardından Ege Bölgesinin önemli sanayicilerinden Hilmi Yavuz Kurucu Federasyon Başkanlığı’na oybirliğiyle seçildi. Kuruluşun ardından bir açıklama yapan başkan Hilmi Yavuz, “Dernekler masasında kuruluşumuzu onaylattık. Tüm Erzincanlıları bir çatı altında toplanmak amacıyla kurduğumuz federasyonumuzun İsmini "EGE Erzincan Dernekleri Federasyonu" (EGE ERDEF)" olarak basına ve kamuoyuna ilan ediyoruz." dedi.

Sevdamız Erzincan

Başkan Yavuz, "Federasyonumuz birlik ve beraberliğin bağlarını artırıcı her türlü faaliyette bulunmak amacıyla kurulmuştur. Bölgemizin gür sesi olmaya çalışacağız. Bir olacağız, iri olacağız ve gece gündüz demeden her zaman ve her yerde iyi günde kötü günde kimseye karşı ön yargılı olmadan hemşerilerimizi yürekten kucaklayarak yanlarında ve emrinde olacağız. Her birimizin farklı görüşü olsa da bizlerin tek sevdası Erzincan’dır. Önümüzdeki dönemde, Erzincan’ımızın kültür mirasını yaşatmak ve geleceğe aktarmak amacıyla pek çok sosyal sorumluluk projesine de imza atmayı hedefliyoruz. Bu amaçla bütün derneklerimizi bir araya toplayan, organize hareket edebilecek yapı oluşturduk” şeklinde konuştu.