Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, ilk defa düzenlediği ‘Erzincan’ın Kültür Elçileri’ programıyla Erzincanlı sanatçıları biraraya getirdi.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Erzincan'ın Kültür Elçilerini buluşturdu. Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, düzenlediği programda, sanatçı, yazar ve gazetecileri Erzincan Kültür Merkezi'nde konuk etti.

Devam edilecek
Fatihte bulunan Erzincan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, geç kalınmış bir programı gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Vakfın eğitime verdiği desteğin yanında bir çok sosyal etkinlikte düzenleyerek Erzincanlılar arasındaki dayanışmayı arttırdığına dikkat çeken Başkan Ağca, Erzincan’ın kültür elçilerini ilk defa biraraya getirdiklerini ve bunu da devam ettirmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.

50 bin burs verildi
EKEV hakkında bilgiler de veren Başkan Sadık Ağca, “1993 yılında kurulan ve 66 öğrenciye burs vererek, eğitime katkı yapmaya başlayan vakfımız, bugüne kadar 50 bin 500 öğrencimize destek sağladı” dedi.

ERSİAD Başkanı Saim Bahadır ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram da konuşmalarında, EKEV’in eğitime yaptığı katkıların yanı sıra, düzenlediği çeşitli etkinliklerle Erzincanlıların birlik beraberliğine de önemli destekler sunduğunu ifade ederek, kendilerini Erzincan'ın Kültür Elçileri ile buluşturan EKEV Mütevelli Heyetine teşekkür ettiler.

Türküler coşturdu
Programda yapılan konuşmlarının ardından, Erzincanlı Türk Halk Müziği sanatçıları tek tek sahne alarak, birer türkü seslendirdiler. Programa, Türk Halk Müziği Sanatçısı Hüseyin Turan ile Zafer Gündoğdu'nun birlikte yaptığı düet damga vurdu. Etkinliğe katılan sanatçılara, EKEV tarafından birer Bakır Vazo hediye edildi.

Programa, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Avrasya Bir Vakfı Başkanı Şaban Gülbahar, AK Parti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Erzincan İl İlçe Platformu ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Refahiye Dernek Başkanı Ferudun Süngü, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, Otlukbeli Dernek Başkanı Sadrettin Kıran, İstanbul Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, çok sayıda sanatçı ve davetli katıldı.