Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde  Erzincanlı basın mensupları ile biraraya geldi.

Fatih'te bulunan Erzincan Kültür Merkezi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen programa; EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincan İl İlçe Platformu Başkanlığını da yürüten İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, EKEV Mütevelli Heyet Üyeleri ve gazeteciler katıldı.

Programın açılışını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, gazetecilerin gününü kutlayarak, "Sizler çok önemli bir görevi ifa etmektesiniz. EKEV olarak yaptığımız hemen her etkinliğe katılarak, faaliyetlerimizi hemşehrilerimize ulaştırıyorsunuz. Bizlerin sesi oluyorsunuz" dedi.

Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasını çok önemsediğini ifade eden Başkan Sadık Ağca, "Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında buluşturan ERGAB'ın kurulması ilimiz adına önemli bir kazınımdır. Başkan Sedat Sevim ve yönetimini bu güzel oluşumu gerçekleştirdikleri için tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Gazeteciler adına konuşan Sedat Sevim de, EKEV yönetimiyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bizleri unutmayarak, burada ağırlayan EKEV Başkanı Sayın Sadık Ağca başta olmak üzere, Mütevelli Heyeti Üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Refahiye Dernek Başkanı Feridun Süngü ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar da konuşmalarında, gazetecilerin anlamlı gününde kendilerini Erzincanlı gazetecilerle buluşturan EKEV yönetimine teşekkür ederek, gazetecilerin gününü kutladılar.

Programa katılan gazetecilerde yaptıkları konuşmalarda, kendilerini özel günlerinde unutmayarak ağırlayan EKEV Başkanı ve Mütevelli Heyeti Üyelerine teşekkür ettiler.