Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, hayata geçirdikleri projelerle ilçenin çehresinin değiştiğini söyledi.

Başkan Aslan göreve geldiğinden bugüne ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Kemah’ın en büyük sorunu olan konut problemini çözdüklerine dikkat çeken Başkan Osman Kemal Aslan, TOKİ konutlarının hızla yükseldiğini belirtti.

 

Tarihi ve kültürel özellikleri ile öne çıkan Kemah’ı turizme kazandırmak için önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen Başkan Aslan, Kemah Kalesi’nin restorasyon çalışmaları için belli bir bütçe temin ettiklerini ve kale de yürütülen kazı çalışmalarının devam edeceğini , ayrıca ilçede bulunan tarihi Taşdibi Kilisesi’ninde yolunun yapılarak turizme açılacağını ifade etti.

 

Başkan Osman Kemal Aslan, “ilçemize komando birliğini kazandırdık. Yüz kişilik birlik Kemah’ta göreve başladı. Kemahlı işadamlarımız eğitime sağladıkları destekle ilçemize okul ve yurt binaları kazandırdılar. Yine işadamlarımızın katkıları ile yapımını tamamladığımız huzurevi de kısa sürede hizmete açılacak dedi.

 

İlçeye önemli bir mesire ve dinlenme alanı kazandırdıklarını belirten Başkan Aslan, “Bayrak Tepe bölgesine iki kafeterya ve kamelyalar yaptık. Çevresinde ağaçlandırma çalışmaları yürüttük.  Yine gelecek nesillere tarihi hatırlatmak ve bölgeye gelenlere nostalji yaşatmak amacıyla Bayrak Tepe çevresine ray döşeyerek Vagonet sistemi kurduk” diye konuştu.

 

Kemahlılara müjdeler de veren Başkan Osman Kemal Aslan, ilçeye 500 kişi kapasiteli bir düğün salonu, Fırat Nehri’nin kenarına yürüme yolları, bisiklet yolları ve yüzme havuzu yapacaklarını da söyledi.

 

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, “ilçemizi doğalgaz ile buluşturmak için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kemah’a 100 konutluk ikinci bir TOKİ projesi için görüşmelerine başladık. En kısa zamanda bunu da sonuçlandırmayı planlıyoruz. İlçemizin kalkınmasında önemli bir rol oynayacak olan turizme büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızı ilçemizin tarihi yerlerini, kültürünü ve doğal güzelliklerini görmeye davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız.